OŠETRENIE VLASOV OLEJOM

Olejowanie włosów odbudowa, regeneracja, porost

Trend vlasových olejov pokračuje. Niet divu, vlasové oleje sú jedným z najbezpečnejších a účinnejších spôsobov starostlivosti o vlasy. Nemajú žiadne obmedzenia a ponúkajú rôzne možnosti. Zoznámte sa s tajomstvom olejov na vlasy, o ktorých ste predtým nikdy nepočuli.

Ošetrenie olejov olejom je metóda starostlivosti o vlasy, kde používate iba prírodné oleje na vlasy alebo výrobky na báze oleja.

Pretože je jednoduchšie získať čisté rastlinné oleje a toľko výrobcov kombinuje rôzne oleje vo svojich výrobkoch, je to metóda najpopulárnejšia pre krásne vlasy. Kondicionéry, sérum a balzamy na vlasy sú už dlho zabudnuté, pretože je teraz čas vlasových olejov .

Aké sú benefity olejovania vlasov?

  •  Účinne dopĺňajú výživové nedostatky vo vlasoch.
  •  Priamo a nepriamo zvlhčujú (zabraňujú strate vody)
  •  Vyživujú a posilňujú prirodzeným spôsobom
  •  Poskytujú ochranu vonkajším štruktúram vlasov.
  •  Sedia k pórovitosti a stavu vlasov.
  •  Nemôžu spôsobiť žiadne škody, pretože oleje sú úplne bezpečné.
  •  Možno ho vykonať na veľa možných spôsobov, v závislosti od potreby.

Olejovanie vlasov. Kde začať?

1. Vybrať si olej.

Najdôležitejšie je vybrať si správny olej. Prečítajte si viac o pórovitosti vlasov. Určite stav vlasov a zosúlaďte správny olej s ich stavom. Užitočné možno aj nižšie uvedené vlasové oleje zodpovedajú pórovitosti vlasov. Príkladné oleje zodpovedajú obsahu mastných kyselín a pórovitosti.

Ak máte vlasy s nízkou pórovitosťou: kokosový olej, bambucké maslo, kakaové maslo, babassový olej.
Ak máte vlasy so strednou pórovitosťou: mandľový olej, ryžový olej, olej z avokáda, sezamový olej.
Ak máte vlasy s vysokou pórovitosťou: olej z hroznových semienok, olej zo semien kukurice a tekvice.

Môžete si vybrať olej na vlasy sami. Stačí si nájsť informácie o obsahu mastných kyselín. Čím viac nasýtených mastných kyselín (charakteristické pre rastlinné maslo), tým lepšie oleje pre vlasy s nízkou pórovitosťou. Oleje s mononenasýtenými mastnými kyselinami zodpovedajú vlasom so strednou pórovitosťou, zatiaľ čo polynenasýtené mastné kyseliny zodpovedajú vysokej pórovitosti vlasov.

2. Vybrať si metódu olejovania vlasov.

Účinnosť olejovania vlasov závisí od zvolenej metódy. Existujú tri základné ošetrenia vlasov olejmi, ktoré môžete voľne kombinovať a upravovať podľa potreby. Najväčšou výhodou olejov na vlasy je ich všestrannosť pri používaní.

  • Ošetrenie suchých vlasov olejom: môže byť vykonaná cez noc, hodinu alebo niekoľko pred umývaním vlasov, alebo dokonca po umytí vlasov; poskytuje najmenej intenzívne účinky, pretože olej má iba povrchný účinok.
  • Ošetrenie mokrých vlasov olejom: môže byť vykonaná pred umývaním vlasov alebo po ňom a olej môže byť udržiavaný na vlasoch pokiaľ budete chcieť; voda urýchľuje vstrebávanie oleja, takže olej pôsobí intenzívnejšie.
  • Ošetrenie vlasov olejom v miske: môže byť vykonané kedykoľvek, ale vyžaduje prípravu misky, teplú vodu a oleje; zaisťuje najlepšie výsledky.

Neexistujú žiadne kontraindikácia voči použitiu oleja inými spôsobmi. Ľudia, ktorí sú vždy v jednom kole, môžu vykonávať, napr. vlasové olejovanie olejovou hmlou, pretože postriekať si ľahký olej na pramene počas dňa nie je problém. Tie ženy, ktoré očakávajú intenzívnejšie účinky, však môžu vykonávať nočné olejovanie vlasov alebo vlasovú saunu. Voda a vysoká teplota zintenzívňujú pôsobenie oleja.

3. Začať olejovanie vlasov

Keď si vyberiete olej alebo produkt založený na olejoch, ktorý je ideálny pre vaše vlasy, rovnako ako si vyberiete spôsob ošetrenia vlasov olejom, môžete ísť hneď na to. Pamätajte len na to, aby ste boli metodický. Iba pravidelné a dlhodobé ošetrenie vlasov olejom môže poskytnúť viditeľné zmeny.